#RazemPoEmocje - Co za dzień! Tadeusz Michalik z brązowym medalem w zapasach

Tadeusz Michalik zdobył brązowy medal w kat. 97 kg w zapasach w stylu klasycznym. W ostatniej walce Polak pokonał Węgra Alexa Georgo Szoke 9:0. To czwarty medal Polaków na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

Sama walka trwała trochę ponad minutę. Michalik całkowicie zdominował swojego rywala.

Ciekawe jest to, że dziś powtórzył sukces swojej starszej siostry Moniki Michalik, która wywalczyła brąz olimpijski na igrzyskach w Rio de Janeiro w 2016 roku. - Zawsze wierzyłam w brata, ale nie spodziewałam się, że załatwi sprawę już w pierwszej rundzie - skomentowała Monika Michalik w studiu TVP.

Rodzeństwo wychowało się w rodzinie wielodzietnej. Poza Tadeuszem i Moniką jest jeszcze siedmioro rodzeństwa. Zapaśnik zdradził, że na pierwszy trening zabrał go brat. - To brat zabrał mnie na treningi, miałem wtedy 10 lat. To właśnie brat zaszczepił we mnie miłość do zapasów.

Przy tej okazji warto wspomnieć, że sponsorem strategicznym Polskiego Związku Zapaśniczego jest Enea S.A. − W zapasach dużą rolę odgrywa nie tylko siła, ale także zręczność, inteligencja, instynkt zawodnika oraz energia. To właśnie cenimy w tym sporcie i to chcemy przekazywać dzieciom i młodzieży − powiedział Tomasz Szczegielniak, wiceprezes Enei ds. korporacyjnych.

W ramach planowanych działań popularyzujących korzyści z uprawiania zapasów wśród dzieci Enea będzie wspierać „Zapasy w każdej szkole”. To pilotażowy program, który wprowadzi raz w tygodniu do wychowania fizycznego zajęcia z zapasów. Projekt będzie prowadzony w wybranych 50 szkołach na terenie działania Grupy Enea. Jego celem jest wskazanie korzyści, jakie niesie za sobą wdrożenie elementów treningu zapaśniczego do lekcji wychowania fizycznego.

Póki co, cieszymy się medalem i gratulujemy!

Źródło: Enea S.A.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..