#RazemPoEmocje - Mamy to! Pierwszy medal na igrzyskach

Pierwszy medal dla reprezentantek Polskie Wiosła PZTW! Wioślarska czwórka kobiet - jesteście wielkie - dziękujemy za Waszą walkę!

Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillmann wywalczyły srebrny medal w olimpijskim finale wioślarskich czwórek podwójnych. Zwyciężyły Chinki, a trzecie miejsce zajęły Australijki. To pierwszy medal dla Polski w Tokio.

Wioślarstwo jest w Polsce sportem o wielkich tradycjach i sukcesach. W dotychczasowej historii nasi reprezentanci zdobyli 18 medali Igrzysk Olimpijskich (w tym cztery złote), 48 medali mistrzostw świata seniorów (w tym 12 złotych) oraz 78 medali mistrzostw Europy (w tym 14 złotych).

Polskich wioślarzy od lat wspiera Enea, a ich wzajemne relacje określa najpełniej motto: „Enea dostarcza energii Polskim Wiosłom”. To dzięki jej wieloletniemu wsparciu nasza reprezentacja z roku na rok umacnia swoją wysoką pozycję wśród światowych potęg wioślarskich. - Jesteśmy z Polskim Związkiem Towarzystw Wioślarskich na dobre i na złe. Towarzyszymy zawodnikom w walce o sukcesy i medale, jednocześnie wspierając PZTW w tym trudnym czasie, jakim jest pandemia – podkreślił Paweł Szczeszek, prezes Enei.

Jeszcze raz gratulujemy zdobycia srebrnego medalu.

Źródło: Enea S.A.